van kamusen logo
Görüntülenme Sayısı : 1797 Yazdır

Ülke çapında asansörlerin TSE'ye uygunluğu inceleniyor. Türk Standardları Enstitüsü, yurt çapında teşkilatlı birimleri, alt yapısı, muayene kültürü ve deneyimi konusunda uzman personeli ve yeterli ekipmanı ile asansörlerin periyodik kontrollerini kamu güvencesi ile yurt genelinde yapmaktadır.
      Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca 05 Kasım 2011 tarih ve 28106 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Asansör Bakım ve İşletme Yönetmeliği’ne göre, 01 Ocak 2012 tarihinden itibaren asansörlerin periyodik kontrollerini TS EN ISO IEC 17020 Standardınca akredite olmuş A Tipi Muayene Kuruluşlarının yapması zorunluluğu getirilmiştir. Asansör Bakım ve İşletme Yönetmeliği gereğince Asansörlerin yılda en az 1 kez A Tipi Akredite Muayene Kuruluşları tarafından periyodik kontrollerin yapılması ve yapılan muayene sonucunun bir rapora bağlanması gerekmektedir.
     Periyodik kontrollerin yapılmasından 1. Derecede Apartman Yöneticileri ile mücavir alan sınırları içinde Belediyeler sorumludur. 
       Bu bağlamda insanların güvenliğini ön planda tutan şirketimiz tüm bu revizyon ve bakımları eksiksiz bir şekilde TSE Standartlarına uygun olarak yapmaktadır.

Tüm Duyurular
Anket Bölümü
Web Sitemizi Nasıl Buldunuz??


Toplam Oy Kullanan Sayısı :
249
Copyright © 2024 www.mekalift.com.tr
Her Hakkı Saklıdır.
Tasarım ve Proglamlama
Menaf - 0549 551 65 07